Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Voda


Voda - Časté otázky a odpovědi - FAQs

Kde mohu sehnat informace o stavbě studní?

Informace o studních lze sehnat na internetových stránkách www.zanikpovoleni.cz,www.ckait.cz,www.geolog.cz nebo studny info.

Mám na své zahradě studnu, kterou využívám jen pro zalévání zahrady a slyšel jsem, že od 1.1.2008 zaniknou povolení pro odběr vody ze studny. Je to pravda? Týká se to všech majitelů studní? I když vodu nevyužívám jako pitnou?

Ano, od 1.1.2008 zaniknou povolení k odběru a vypouštění vod. To se týká i studní, jejichž voda není využívána jako pitná. Také se týká studní, které nejsou využívány celoročně. Netýká se to ale...

Našla jsem ve studni uhynulou ještěrku. Vodu používáme k pití. Co s tím?

Vodu vyčerpejte, studnu vyčistěte a vydenzifikujte (např. Savem, dle přiloženého návodu - všeobecně platí 9 ml přípravku na 1 metr výšky vody)

Příbuzný zakopal na zahradě v blízkosti cca 7 m od studny stará železná kamna. Prosím o Váš názor, zda tato skutečnost může mít nepříznivý vliv na kvalitu vody ve studni.

Samozřejmě záleží na typu zeminy, ale pokud to není přímo písek nebo štěrkopísek, jako bývá ve starších říčních náplavech, tak zakopaná kamna nebudou mít žádný negativní vliv na kvalitru vody ve...
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace