Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Kalendář akcí » Americká k nakousnutí


Americká k nakousnutí

kdy: 23.06.2012 (!!! ukončená akce)

kde: Plzeň, Americká třída, Plzeň-město

téma: Zemědělství

Co se stane, když se proměníte v pouliční umělce a zahradníky?

Pojďte si s námi vyzkoušet, jak by mohla vypadat Plzeň, kdyby na ulicích rostlo ovoce, zelenina a bylinky... Společně budeme vytvářet pouliční galerii – jedlou zahradu v nádobách.

Na své si přijdou zkušení i začínající zahradníci všeho věku. Zahradníci, kteří se stanou zároveň i umělci. Budete si tu moci pomalovat plechovku (máte-li možnost, doneste si prosím plechovku vlastní, ideálně o objemu 1 l a více), osadit ji zeleninou a naistalovat v prostoru Americké třídy. Také se poradit, jak zeleninu a bylinky pěstovat a jak o ně pečovat bez chemie.

A až Vás práce na pouliční zahradě unaví, můžete si odpočinout v našem zeleném bytě, kde se věci jako hrnce, umyvadla a televize mění v netradiční zeleninové záhonky.

A tím umění nekončí - vyfotografujte se v našem zeleném bytě nebo využijte služeb profesionálních fotografů, kteří zde budou na Vaše přání.

Pojďme společně alespoň na jeden den proměnit Plzeň v město k nakousnutí. Zelená barva přeci patří nejen na semafory!

Kdy a kde?

To vše v sobotu 23. června 2012 v Plzni na Americké třídě od 14 do 20 hodin. Akce probíhá v rámci Dne Meliny Mercouri, který je součástí kampaně Plzeň - hlavní město kultury 2015. Podrobnosti naleznete zde.

Program pro Vás připravilo občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s designérkou přírodních zahrad Alenou Lehmannovou (www.prirodni-zahrady.cz) a Plzeňským fotoklubem (www.fotoklubplzen.cz).

Staňte se i Vy na jeden den pouličními zahradníky a umělci - sobota 23. června 2012.Staňte se i Vy na jeden den pouličními zahradníky a umělci - sobota 23. června 2012.

« zpět do kalendáře akcí


Vytisknout stránku
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace