Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Kalendář akcí » Exkurze za vodní energií


Exkurze za vodní energií

kdy: 14.07.2012 (!!! ukončená akce)

kde: Čeňkova Pila, Povydří, Tachov

téma: Energie

Občanské sdružení Ekocentrum Tymián pořádá v sobotu 14. července další exkurzi, tentokrát za vodní energií na Šumavu.

V oblasti Čeňkovy Pily nás čeká komentovaná prohlídka dvou malých vodních elektráren, a to přímo na Čeňkově Pile a Vydře. Obě používají Francisovu horizontální turbínu a jsou unikátními technickými památkami. Dále navštívíme informační středisko vodních elektráren, zhlédneme tematickou videoprojekci a také výstavu „Šumavská energie“ o historii využití vodní energie. Prohlédneme si  modely vodních elektráren a pro zájemce je možné také projití naučné stezky Povydří (cca 7 km).

Odjezd autobusu je v 8:00 ze Stříbra od restaurace Plzeňka (nedaleko nádraží ČD) a v 8:10 ze zastávky ČSAD v Kladrubech. Pro případné zájemce z Plzně je možné se domluvit i na dopravě přímo z Plzně (objednaný autobus pojede z Plzně).

Účast na exkurzi i doprava je zdarma. Kapacita autobusu je omezena, proto se prosím přihlašujte předem na tel. 720 440 595 nebo e-mailu: ic.kladruby@envic.cz.

Akce proběhne v rámci projektu ENVIC (Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje), který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.

foto  - 9844-110712

« zpět do kalendáře akcí


Vytisknout stránku
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace