Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Kalendář akcí » Zelené úřadování


Zelené úřadování

kdy: 12.11.2013 - 14.11.2013 (!!! ukončená akce)

kde: Krajský úřad Plzeňského kraje, Škroupova 18, 306 13 Plzeň., Plzeň-město

téma: Udržitelný rozvoj

Tento třídenní seminář je určen pracovníkům státní správy, územní samosprávy a zástupcům obcí, kteří hledají způsob, jak svou práci vykonávat lépe a efektivněji, ale přitom lidsky, se zdravým rozumem a s důrazem na šetrný přístup k našemu životnímu prostředí.

Přijďte si pro inspiraci, tipy i praktické příklady, jak úřadovat šetrněji a efektivněji. Nebojte se dělat věci jinak, zviditelníte tím svou obec a budete mít spokojenější občany. Respekt k životnímu prostředí přináší i finanční úspory. Účast na kurzu je zdarma.

Témata kurzu:
•    Zelené úřadování a udržitelný rozvoj.
•    Nástroje ochrany životního prostředí.
•    Jak by měla vypadat a fungovat „Zelená obec“.
•    Informace o ŽP, motivace, vzdělávání a osvěta.
•    Zelené nakupování , veřejné zakázky, ekoznačky.
•    Jak ozelenit činnosti obce či provoz úřadu.
•    Ukázky fungujících přístupů a zajímavých projektů.

Zvolení zástupci a pracovníci státní správy by měli jít pozitivním příkladem všem občanům, hájit veřejné zájmy a starat se o blaho nás všech. Při plnění tohoto složitého úkolu ale není potřeba jen otrocky dodržovat předpisy, je důležité také smysluplně plánovat, šetrně hospodařit, tvořivě přemýšlet a hledat nová řešení. Díky pozitivním podnětům a zpětným vazbám je možné i ze spodních pater organizační struktury zvrátit proces úřadování a správy v ČR k lepšímu. Na příkladech dobré praxe Vám ukážeme, že každý dobrý nápad je realizovatelný, pokud se také dobře naplánuje.

Pokud se chcete semináře zúčastnit, kontaktujte koordinátorku programu Janu Dobrou na obilním čísle telefonu 739 508 241, nebo se přihlaste na email jana.dobra@envic.cz, přihlášku na kurz naleznete v příloze.

Časový harmonogram vzdělávacího kurzu:

ZELENÁ OBEC
Úterý 12. listopadu 2013
9:00– 9:30
Registrace účastníků, organizační záležitosti.
9:30 – 14:00
Zelené úřadování a veřejná správa. Životní prostředí a udržitelný rozvoj. Nástroje ochrany životního prostředí. Zelená obec. Vzdělávání a osvěta, informace o životním prostředí. Zelené nakupování.

JAK TO VYPADÁ V PLZEŇSKÉM KRAJI
Středa 13. listopadu 2013
9:00 – 13:00
Jak ozelenit úřad/školu/veřejnou instituci? Ukázky dobré praxe v Plzeňském kraji - prezentace projektů obcí, beseda se starosty.

JAK TO DĚLAJÍ NA JIHU ČECH
Čtvrtek 14. listopadu 2013 exkurze do jižních Čech
9:00 – 17:00
Společně se vypravíme na úpatí pralesa Boubína do městečka Vimperk a vesničky Chlumany u Vlachova Březí. Uvidíme, jak je možné pečovat o veřejný prostor a zeleň, zapojit občany do ozelenění města, kulturními festivaly a soutěžemi podporovat environmentální vzdělávání, nebo jak řešit odpadové hospodářství. Budeme moci obdivovat obecní bylinkovou zahradu, dozvíme se, proč je dobré pořádat trhy a podporovat prodej tradičních místních produktů a jak může v menší obci vypadat šetrný cestovní ruch.

Seminář byl vytvořen v rámci projektu „Specializované vzdělávací programy pro udržitelný rozvoj“ (registrační číslo CZ.1.07/3.2.02/03.0010), kterému byla poskytnuta podpora z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Přijďte si pro inspiraci, jak úřadovat šetrněji a efektivněji.

« zpět do kalendáře akcí


Vytisknout stránku
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace