Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » TISKOVÁ ZPRÁVA K 17. MEZINÁRODNÍMU VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM


TISKOVÁ ZPRÁVA K 17. MEZINÁRODNÍMU VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM

 

Mezinárodní veletrh fiktivních firem je tradičně pořádán studentskou firmou Antre s.r.o. na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo dne 29. března 2011 za účasti médií a významných hostů.

Veletrh fiktivních firem se díky své kvalitě, tradici, profesionalitě a přátelskému prostředí zapsal na seznam prestižních mezinárodních událostí podporujících a rozvíjejících vzdělávání mladých lidí. Veletrhu se dostává velké podpory. Nad letošním ročníkem jako v letech předchozích převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a radní města Prahy. Letošní ročník veletrhu poctilo svojí návštěvou 190 studentských firem ze 16 států Evropy.

Mezi zástupce České republiky patřily i 2 fiktivní firmy naší školy:

firma A-Z sport s.r.o. a firma Brilliance cars s.r.o.

 

Projekt slouží k aplikaci poznatků z odborných předmětů nabytých v době studia v oblasti ekonomiky, práva, účetnictví, marketingu, obchodní korespondence i cizích jazyků – zejména angličtiny.

Na veletrhu se setkávají mladí a perspektivní ekonomové z celé Evropy nejen za účelem zdokonalení   svých praktických dovedností a propagace svojí firmy, ale i za poznáním ostatních kultur a nových míst, objevením nových přátelství a získáním nových zkušeností.

Během tří dnů konání veletrhu panovala atmosféra plná rivality i touhy vyhrát, která byla motivací k překonávání vlastních limitů a hranic. Každoročně je totiž vyhlašováno několik soutěží o hodnotné ceny, kterých se jednotlivé fiktivní firmy mohou zúčastnit. V letošním ročníku se jednalo o soutěže o nejlepší reklamní spot, nejlepší katalog a stánek. Všechny soutěže jsou vyhodnocovány zvlášť pro firmy české a zvlášť pro firmy zahraniční.

Obě naše firmy se všech soutěží také zúčastnily. Nejvýraznějšího úspěchu jsme dosáhli v soutěži o nejlepší katalog, kde se firma Brilliance cars s.r.o. umístila na 6. místě a firma A-Z sport s.r.o. dokonce na 5. místě.

Volné chvilky vyplňoval bohatý a oblastně pestrý kulturní program, který se skládal z vystoupení a prezentací účastníků , vystoupení členů jednotlivých společností či poutavých představení a exhibicí.

Pro všechny naše studenty veletrh představoval zajímavou zkušenost.

Účast na 17. MVFF byla spolufinancována z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR, v rámci projektu Sítě environmentálních informačních center ENVIC, IC Radnice,  Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje z Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.

 

 

Ing. Jitka Honzů, vyučující předmětu Praxe (fiktivní firma)

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace