Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Kalendář akcí » Pátrání po zaniklých obcích v Českém lese


Pátrání po zaniklých obcích v Českém lese

kdy: 29.09.2012 (!!! ukončená akce)

kde: Lučina, Domažlice

téma: Krajina

Environmentální informační centrum Domažlice zve všechny zájemce o přírodu a historii na exkurzi Pátrání po zaniklých obcích v Českém lese s panem Zdeňkem Procházkou, která se koná v sobotu 29.září 2012.

Odjezd autobusu z autobusového nádraží v Poděbradově ulici v Domažlicích je v 9:45 (je možný i nástup v Poběžovicích - autobusové nádraží - v 10:00), předpokládaný návrat zpět kolem 14:00. Počet míst v autobuse je omezený!!, rezervujte si proto místo nejlépe emailem - csop.libosvary@seznam.cz nebo na telefonu 737 566 127. Prosíme o uvedení místa nástupu.

Autobusem dojedeme do bývalé obce Mýtnice, odkud půjdeme pěšky přes bývalé obce Pila, Úpor až do Lučiny spolu s historikem Zdeňkem Procházkou, jehož jistě není třeba více představovat. Dozvíte se, kde stál v Lučině pivovar nebo hostinec a spoustu dalších informací o pohnutých osudech zaniklých obcí a jejich obyvatel. Vycházka skončí cca v 13:30 v německém Untergrafenriedu (občanský průkaz nebo pas s sebou!), kde bude čekat autobus, který odveze účastníky zpět do Poběžovic a Domažlic. Délka pěší trasy je cca 6 km.


Účast na akci i autobusová doprava z Domažlic zdarma.

Exkurze se koná v rámci projektu Envic - Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje, který je realizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Plzeňského kraje. Partnery akce jsou Správa CHKO Český les a občanské sdružení Mezi lesy.

« zpět do kalendáře akcí


Vytisknout stránku
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace