Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Kalendář akcí » Řeka plná života - terénní vycházka kolem Úhlavky


Řeka plná života - terénní vycházka kolem Úhlavky

kdy: 28.04.2012 (!!! ukončená akce)

kde: Kladruby, Tachov

téma: Kvalita vod

Občanské sdružení Ekocentrum Tymián pořádá v sobotu 28.4. akci nazvanou Řeka plná života - podoby vody v krajině. Jedná se o terénní vycházku kolem řeky Úhlavky s odborníky na vodní ekosystémy. Se světem vodních rostlin nás seznámí pan Mgr. Tomáš Kučera, se světem vodních živočichů pak pan Mgr. Luboš Zelený. Oba jmenovaní působí na Povodí Vltavy a Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Těšit se můžete na zajímavé povídání o vodě, o jejích podobách, funkci v krajině, o jejím znečištění. Seznámíme se základními druhy živočichů a rostlin, kteří obývají vodní prostředí. Vyzkoušíme si práci s lupami, mikroskopem, planktonkami. Pro děti jsou pak připraveny soutěže a úkoly.

Sraz všech zájemců je v 9 hodin u hřbitova v Kladrubech. S sebou si vezměte vhodnou obuv a oblečení. Akce je vhodná pro děti i dospělé a je zdarma.

Bližší informace o této vycházce Vám poskytneme na tel. 720 440 595 nebo e-mailu:ic.kladruby@envic.cz.

Vycházka proběhne v rámci projektu ENVIC (Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje), který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.

foto  - 9207-080448

« zpět do kalendáře akcí


Vytisknout stránku
 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace