Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality » Envýk pomáhá s výukou ochrany životního prostředí na základních školách v Plzeňském kraji


Envýk pomáhá s výukou ochrany životního prostředí na základních školách v Plzeňském kraji

vydáno:15.01.2014

Recyklační dílny v rámci programu Obecně prospěšná společnost Úhlava ve spolupráci s dalšími čtyřmi odbornými garanty - Envic, o. s., ZO ČSOP Spálené Poříčí, Ekocentrum Tymián, o.s. a DDM Radovánek, Kaznějov realizuje od dubna 2013 projekt na podporu environmentálního vzdělávání studentů prvního stupně základních škol v Plzeňském kraji.

Během dvou let vytvoří tým odborníků za podpory pedagogů partnerských škol komplet deseti výukových programů, které průřezově pokrývají širokou problematiku ochrany životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje. Cílem projektu, do kterého se zapojilo 5 základních škol, je zábavnou formou obohatit vzdělávání dětí o environmentální rozměr a především vzbudit v této technické době opět zájem o přírodu.

V současné době se projekt přehoupl do své druhé fáze realizace, kdy vytvořené materiály začínají testovat vybrané třídy na partnerských školách. V Klatovech na ZŠ Tolstého ověřují žáci program „Zemědělství“  a „Potraviny“, v Plzni na  15. ZŠ Terezie Brzkové „Zahradu“ a „Odpady“, ve Spáleném Poříčí zase „Ochranu životního prostředí“ a „Ekosystémy“ a v Plasích děti testují programy o „Ochraně vody“ a „Ochraně ovzduší“.

Kromě výukových programů vzniká také elektronická aplikace „Environmentální průvodce Plzeňským krajem“, ve které pedagogové najdou zajímavé objekty a lokality z území celého Plzeňského kraje vztahující se taktéž k životnímu prostředí.

Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji

Sázení stromků - program ZahradaRecyklační dílny v rámci programu "Odpady na 15. ZŠ Terezie Brzkové v Plzni

»zpět do archivu aktualit

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace