Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality » JAK to dělají na jihu Čech


JAK to dělají na jihu Čech

vydáno:18.11.2013

V období od 1.11.2012 do 31.3.2014 realizuje občanské sdružení ENVIC projekt Specializované vzdělávací programy pro udržitelný program CZ.1.07/3.2.02/03.0010, v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Poslední den realizace vzdělávacího programu Zelené úřadování, který probíhal ve dnech 12. - 14. listopadu 2013, proběhla exkurze do jižních Čech.

V rámci exkurze jsme navštívili s panem inženýrem Josefem Kotálem, z odboru životního prostředí městského úřadu Vimperk, místní arboretum, kde jsme si povídali o jeho historii, současném stavu a plánované péči v dalších letech, areál bývalého letního kina, probrali jsme jeho stávající stav a  možnosti rozšíření využití místními občany. Pan Kotál nás také provedl místní kompostárnou, která svůj provoz zahájila v září roku 2011 a občané Vimperka mají opět po letech možnost vytřídit a předat k dalšímu zpracování biologicky rozložitelné odpady. Další zastávkou ve Vimperku byla Alej absolventů, která představuje soubor stromů sázených na břehu řeky Volyňky vždy žáky 9. tříd místních základních škol. Posledním místem, kde jsme se ve Vimperku zastavili byla místní dotříďovací linka, která nás zaujala nejen propracovaným systémem, ale také tím, že proběhl Den otevřených dveří pro občany, který lze pochopit jako nenápadnou informační a motivační kampaň.

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do obce Chlumany, kde nás přivítala paní starostka Ivana Vlková, která v obci stojí za posledních 8 let za všemi zajímavými projekty. V rámci naší návštěvy jsme si prošli obec, místní klidovou a rekreační zónu, která je na počátku velkých úprav a obecní bylinkovou zahrádku, která zaujala nejen nás, ale v uplynulých měsících i různá média. Na závěr naší návštěvy jsme si povídali o realizovaných projektech v této obci a sdělovali si navzájem nápady a zkušenosti z realizací podobných projektů.

Exkurze se nám moc líbila a můžeme všem tato místa a oba "průvodce"  jen a jen doporučit.

 

V průběhu exkurze probíhala dokumentace dobré praxe do dalších vzdělávacích programů, které budou probíhat až do března 2014 v rámci projektu Specializované vzdělávací programy pro udržitelný rozvoj financovaný Evropským sociálním fondem a Rozpočtem ČR.

Vimperk, cesta vedle arboretaVimperk, arboretumVimperk, Alej absolventů
Vimperk, KompostárnaVimperk, Kompostárna_2Vimperk, třídírna odpadu
Vimperk, třídírna odpadu_2Chlumany, klidové centrumChlumany, klidové centrum, prolézačky z vrbového proutí
Chlumany, bylinková zahrada

Autor: Drahomíra Bílková, ENVIC o.s.

»zpět do archivu aktualit

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace