Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Pro média » Tiskové zprávy » Obyvatelé Tachovska se mohou těšit na akce s tématikou životního prostředí


Obyvatelé Tachovska se mohou těšit na akce s tématikou životního prostředí

Od letošního října v průběhu následujících dvou let uspořádá Ekocentrum Tymián z Kladrub přibližně 20 nových akcí zaměřených na životní prostředí. Akce budou probíhat na různých místech Tachovska a budou určeny pro děti, dospělé i rodiny s dětmi. Budou mapovat regionální specifika hlavních oblastí životního prostředí, ale těšit se můžete také na výtvarné dílny, přírodovědné vycházky s odborníky, exkurze na zajímavá místa, promítání ekofilmů či kurz vaření z biopotravin.

Všechny akce jsou přístupné zdarma a pro zájemce na nich bude k dispozici široká škála tištěných materiálů o životním prostředí. O jednotlivých akcích se včas dozvíte z plakátů, místních novin a budou také zveřejněny na webové stránce www.envic.cz.

Nejbližší akcí, na kterou vás chceme pozvat, je přednáška s besedou „Ekologická domácnost v praxi“, která se uskuteční v pátek 19. listopadu od 18 hodin v Domě dětí a mládeže Tachov. Dozvíte se na ní, jak doma uspořit energii, jaké mycí a prací prostředky jsou šetrné k životnímu prostředí i člověku, co jsou to ekoznačky nebo jakým obalům dávat přednost. Přednášet bude Mgr. Josef Kadubec z českobudějovického ekocentra Rosa.

Akce budou realizovány v rámci projektu ENVIC (Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje), který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace