Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Jaké jsou nejvhodnější podlahové krytiny do předsíně a dětského pokoje s ohledem na obsah škodlivin?


Jaké jsou nejvhodnější podlahové krytiny do předsíně a dětského pokoje s ohledem na obsah škodlivin?

Pokud je předsíň domácím provozem silně zatížena, byla by patrně vhodnou podlahovou krytinou dlažba. Je velmi odolná, snadno se udržuje a v dnešní době je široká nabídka barev a dekoru dlaždic, které mohou být zvoleny tak, by vhodně ladily s ostatním zařízením byt. Pozor je třeba dát na výběr tmelů nebo lepidel, která se pod dlaždice aplikují. Některé tyto hmoty mohou obsahovat např. těkavé organické látky, které se mohou vypařovat a znečišťovat ovzduší v bytě.

Pro dětské pokoje mám velmi dobré reference k použití přírodního korku/korkové krytiny. Je pro děti příjemná na dotyk, tlumí hluk a poměrně dobře a snadno se udržuje. Opět je třeba opatrnost při výběru lepidla, kterým se krytina připevňuje k podkladu.

Koberce mohou obsahovat řadu problematických chemických látek, např. bromované zpomalovače hoření, těkavé organické látky pro povrchovou úpravu atd. Zvláště při dovozu z některých rozvojových zemí se mohou vyskytnout např. nebezpečná barviva pro barvení koberců nebo biocidy. Je možné se na tyto látky cíleně dotázat při nákupu, ale jako zákazníci si těžko můžeme informaci prodejce ověřit.

MUDr. Miroslav Šuta

(odborný poradce pro ekologická a zdravotní rizika a člen Rady pro chemickou bezpečnost)

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Mohlo by Vás zajímat

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace