Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Mám na své zahradě studnu, kterou využívám jen pro zalévání zahrady a slyšel jsem, že od 1.1.2008 zaniknou povolení pro odběr vody ze studny. Je to pravda? Týká se to všech majitelů studní? I když vodu nevyužívám jako pitnou?


Mám na své zahradě studnu, kterou využívám jen pro zalévání zahrady a slyšel jsem, že od 1.1.2008 zaniknou povolení pro odběr vody ze studny. Je to pravda? Týká se to všech majitelů studní? I když vodu nevyužívám jako pitnou?

Ano, od 1.1.2008 zaniknou povolení k odběru a vypouštění vod. To se týká i studní, jejichž voda není využívána jako pitná. Také se týká studní, které nejsou využívány celoročně.

Netýká se to ale fyzických nepodnikajících osob v těchto případech:

1.)Majitelů studní pro individuální potřebu domácnosti, jejichž studna byla vybudována po roce 1955 a povolení k odběru obdrželi, popř. mohou doložit jeho vydání.

2.)Majitelů studní pro individuální potřebu domácnosti (např. i zalévání zahrady ze studny), jejichž studna byla vybudována do roku 1955. (Doložit to lze pomocí technické dokumentace, listin nebo i svědeckou výpovědí)

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Mohlo by Vás zajímat

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace