Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Máte zkušenosti s výběrem dodavatele tepelného čerpadla (vzduch-voda)? Existuje nějaká forma podpory?


Máte zkušenosti s výběrem dodavatele tepelného čerpadla (vzduch-voda)? Existuje nějaká forma podpory?

Bohužel se nezabýváme sledováním kvality a cen dodavatelských firem, proto Vám v tomto směru nemůžeme pomoci. Jsme Vám schopni poradit vhodný způsob vytápění a u něj upozornit, na co si dát pozor při výběru dodavatele. Mimo jiné, důležitým kritériem pro Vás bude i splnění technických požadavků pro získání dotace. Tepelné čerpadlo vzduch-voda musí mít minimálně průměrný roční topný faktor 3,2 při teplotě vstupního vzduchu 2°C a teplotě výstupní vody 35°C (A2//W35), abyste na něj mohl žádat o dotaci. Obecně čím vyšší bude průměrný topný faktor při srovnatelných podmínkách, tím lepší tepelné čerpadlo bude.
Aktuálně je možné žádat o dotaci na tepelné čerpadlo i pro novostavbu, která ale musí splňovat nízkoenergetický standard (tzn. musí mít měrnou potřebu energie na vytápění menší než 50 kWh/m2 za rok).
Můžete získat dotaci 30 % z ceny, maximálně však 55 tis. Kč. Více informací a formuláře zde: <a href=http://www.sfzp.cz/sekce/185/dokumenty-ke-stazeni/.
Žádat o dotaci je možné do 31.3. 2009. Poté bude program uzavřen a následně se otevře úplně nový dotační program s názvem "Zelená úspora", který bude podstatně větší a budou v něm i prostředky na zateplování domů. V tomto dotačním programu budou podporovány též tepelná čerpadla, ale zatím není známo za jakých podmínek.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Mohlo by Vás zajímat

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace