Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Můžete mi prosím poradit jaké cihly bych měl použít k postavení domu abych dosáhl na nízkoenergetický RD?


Můžete mi prosím poradit jaké cihly bych měl použít k postavení domu abych dosáhl na nízkoenergetický RD?

Pro splnění nízkoenergetického standardu je důležité celkové řešení domu, zdaleka to nezávisí jen na cihlách. Protože se jedná o celou řadu věcí, doporučuji abyste se zastavil osobně v naší poradně, kde to můžeme probrat.
Co se týká cihel pro NED jsou v zásadě dvě cesty:
1) masivní cihla (zejména vápenopísková cihla, betonová tvarovka, klasická pálená cihla, nepálená cihla) o malé tloušťce bez tepelně izolačních schopností a dostatečná tloušťka tepelné izolace, aby bylo v případě obvodové stěny dosaženo součinitele prostupu tepla U = 0,25 nebo méně (U = 0,15 - 0,2).
2) cihla s tepelně-izolačními vlastnostmi (pórovitá cihla, pórobetonová tvárnice) a dostatečná tloušťka tepelné izolace (opět s dosažením U = 0,25 nebo menší)
První varianta je pro nízkoenergetický a pasivní domy vhodnější. Často se používá i varianta druhá – obvykle pro to ale není technický důvod. Poslední variantu, kdy se použije pórovitá cihla nebo pórobetonová tvárnice bez další tepelné izolace nedoporučujeme. Zejména v případě pórovitých cihel je zde dost problémů s řešením tepelných mostů a detailů.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Mohlo by Vás zajímat

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace