Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » FAQ » Zajímalo by mě zda fyzická osoba při výrobě a prodeji elektrické energie se stává při získání licence na výrobu elektrické energie „podnikatelem“, a to se všemi povinnostmi co k tomu patří.


Zajímalo by mě zda fyzická osoba při výrobě a prodeji elektrické energie se stává při získání licence na výrobu elektrické energie „podnikatelem“, a to se všemi povinnostmi co k tomu patří.

Fyzická nepodnikající osoba (tedy bez IČ) se získáním licence pro podnikání v energetických odvětvích stává podnikající fyzickou osobou se všemi náležitostmi a povinnostmi, které k tomu patří. Licence v energetice je v podstatě totéž jako živnostenský list v ostatních oborech. Licenci musíte mít i v případě, že nárokujete zelené bonusy na vlastní spotřebu a fyzicky tedy elektřinu nikomu neprodáváte.
Při žádosti o licenci na Energetickém regulačním úřadu je možné též zároveň požádat o přidělení IČ (pokud jej již nemáte). Podrobnější informace a formuláře jsou zde: http://www.eru.cz/dias-read_article.php?articleId=222.
V případě výroby elektřiny z OZE je dobré vědět, že jste jako podnikající osoba po dobu 5-let osvobozen od placení daně z příjmů - vyplývá ze zákona.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Mohlo by Vás zajímat

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace