Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 4150 z 986

World You Like Challenge - Přihlašte svoji ideu!

vydáno:21.05.2013

Termín příjmu přihlášek ekologických inovací a idejí do soutěže World You Like Challenge byl prodloužen do 14. června 2013. Přihlašte svůj nápad nebo sdílejte tuto informaci dalším. O jejího zahájení bylo do soutěže přihlášeno už 85 projektů a nápadů z různých zemí Evropy. Pokud máte projekt, který nás o krok posune k nižším emisím a zátěži životního protředí, dejte o sobě vědět a připojte se k World You Like Challenge zde.

»více

Poradce IC Plzeň radí v květnovém čísle HOME

vydáno:17.05.2013

Odborný poradce občanského sdružení  Václav Čubr spolupracoval poradensky na květnovém čísle časopisu HOME. Přispěl svou radou k tématu „ Dvakrát měř, jednou dřez!“ věnovanému kuchyňským dřezům a drtičům odpadu.

»více

Zveme Vás na přednášku Zahrada na balkoně a za oknem

vydáno:11.04.2013

Rajčata, papriky, bylinky, ale třeba i brambory můžete snadno pěstovat v nádobách na balkoně. Přijďte se inspirovat, jak si založit svou rajskou zahradu... V sobotu 11. května 2013 Vás zveme na přednášku o pěstování zeleniny, ovoce a bylinek na balkoně a okenním parapetu. Čekají Vás chytré nápady, praktické ukázky a salátová ochutnávka. Začínáme v 10 hodin v salonku hotelu Gondola v Pallově ulici v Plzni.

»více

Nový web o nulových domech

vydáno:21.01.2013

www.nulovedomy.org je nový web s praktickými informacemi o „nulových domech“, které jsou poprvé součástí zákona ČR, platného od 1. 1. 2013. Zákon přináší nejpozději od roku 2020 povinnost výstavby všech nových budov s tzv. „téměř nulovou spotřebou energie“.

»více

Výzva Operačního programu Životní prostředí pro obnovu krajiny

vydáno:30.03.2013

46. výzva OP Životní prostření je určena na péči o krajinu - obnovu remízků, alejí či starých polních cest. Od 2. dubna do 31. května 2013 jsou přijímány žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, oblasti podpory 6.3. Obnova krajinný struktur. O dotaci mohou žádat zejména obce, příspěvkové a neziskové organizace, ale také podnikatelské subjekty a fyzické osoby.

»více

Harmonogram výzev operačního programu Životní prostředí pro rok 2013

vydáno:20.03.2013

Státní fond životního prostředí zveřejnil orientační harmonogram výzev k podání žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí pro rok 2013.

»více

Almara překvapení je tu pro vás - na zemníku U Ježíška v Plzni

vydáno:18.07.2015

Almara překvapení Almara překvapení se opět vrací, aby přinesla radost a zábavu na různá místa v Plzni. Navštívit ji můžete již nyní! Usídlila se na vyvýšeném místě s výhledem na řeku - na "zemníku" U Ježíška. Bude zde až do 20.8. 2015. Nemůžete ji přehlédnout - její růžová barva vás bude zvát už z daleka. Otevřete Almaru a půjčte si deku, knihu, vyberte si ze spousty her, namalujte obraz a nebo zanechte vzkaz nebo překvapení pro přátele! Tam, kde ještě před pár dny nebylo nic je teď Almara překvapení a u ní se nudit nebudete!

»více

Unikátní výstava o pasivních domech na stavební průmyslovce v Plzni

vydáno:15.06.2015

ENVIC výstava pasivní a nulové domy Přijďte se podívat, jak vypadá správně postavená stěna pasivního domu nebo špičkové okno pro pasivní dům! Unikátní výstava o pasivních a nulových domech se otervírá na Střední průmyslové škole stavební v Plzni (Chodské náměstí 2, Plzeň) - při dnu otevřených dveří 18.6. od 13h do 18h. Škola slaví 130 let od svého vzniku a otevírá se všem zájemcům o stavitelství i studium na škole.

»více

Večerní vyprávění: Pomoc mladých lidí z Československa v roce 1989 nikaragujským sirotkům.

vydáno:22.09.2014

Pomoc mladých lidí z Československa v roce 1989 nikaragujským sirotkům, kterým rodiče zahynuli v občanské válce. Přímá osobní zkušenost a výpověď pana Ladislava Kráčmara. Co v tehdejším režimu této země zažil, čeho všeho byl svědkem a co mu tato...

»více

Místo Stalinova pomníku Almara překvapení!

vydáno:25.08.2014

Almara překvapení se objeví ve čtvrtek 28.8. v 17h na Anglickém nábřeží v Plzni tam, kde před 50 lety stával "Porybnej". Kódy k Almaře se budou půjčovat v kavárně SiCaffé – Isis, vzdálené pohých 40 metrů!  Půjčte si knihu nebo jednu z mnoha her v Almaře překvapení a dejte si k tomu skvělou kávu nebo koktejl v kavárně!

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace