Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 2130 z 999

Jedlý ostrov na školní zahradě

vydáno:15.01.2015

Tak to vypadalo na začátku I školní zahrada může být plná dobrot. Když máte spoustu malých zahradníků a k tomu ještě kouzelného skřítka Envýka, kousek trávníku se snadno promění v jedlou zahradu plnou ovoce, zeleniny a bylinek. Jedné takové zahradě jsme pomohli nedávno na svět.

»více

Podzim se skřítkem Envýkem

vydáno:30.09.2014

Tvoříme hvězdičky na vánoční stromeček. Poznáte z čeho? I na podzim se vydáme se skřítkem Envýkem za dobrodružstvím. Přidejte se k nám… Na zahradě 15. základní školy spolu s dětmi vytvoříme broukoviště a záhon pro včelky a motýly. A vyzkoušíme si, co se dá vyrobit třeba z plastové lahve nebo nápojového kartonu.

»více

SLAVNOSTI JABLEK V ZAPOMENUTÉ ZAHRADĚ

vydáno:27.09.2014

Neděle 5. října 2014 | 14−19:30 hod. Zahrada u vysokoškolských kolejí v Plzni na Lochotíně, přístup z ulice Pod Záhorskem, GPS:49.7592144°N, 13.3747992°E Kvůli stavebním pracím v ulici Pod Záhorskem je přístup na Zapomenutou zahradu...

»více

Almara překvapení s výhledem na řeku Radbuzu

vydáno:05.08.2014

AlAlmara překvapení se objevuje na různých místech v Plzni. V pátek 8.8. v 17h se objeví na zemníku (zarostlá hromada hlíny) U Ježíška blízko řeky Radbuzy. Almara bude svou růžovou barvou z dálky zvát k výstupu na zemník a k hrám, které nabízí. Je odtud krásný pohled na Radbuzu, takže naše doporučení zní: půjčte si deku a knihu z Almary a udělejte si skvělé odpoledne s výhledem na řeku!

»více

Měření sil na Environmentálním dni v Klatovech

vydáno:26.06.2014

Areál botanické zahrady Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech se stal na jeden den centrem pro zápolení týmů základních škol zapojených v projektu ENVÝK. Každá z pěti škol (ZŠ Tolstého Klatovy, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Plasy, ZŠ Kladruby a ZŠ Spálené Poříčí), která se podílí na ověření programů zaměřených na ochranu životního prostředí, vyslala „do boje“ šestičlenný tým, aby poměřil svoje znalosti získané právě při výuce těchto programů.

»více

Praktická výuka na farmě

vydáno:26.06.2014

Jak se žije a hospodaří na opravdové farmě mohli díky projektu ENVÝK poznat žáčci ze základní školy ZŠ Tolstého v Klatovech.
Prvňáčci měli možnost ověřit si svoje znalosti z programu Zemědělství na Zámeckém statku v Újezdě nade Mží, kde pro ně připravila zajímavý program rodina Slepičkových. Děti poznaly skutečné prostředí v němž se chovají hospodářská zvířata, zjistily čím se jednotlivé druhy živí a jaký užitek nám poskytují.

»více

Almara překvapení se otevřela!

vydáno:13.06.2014

Almara překvapení ve Smetanových sadech je připravena na vaši návštěvu! Kód k zámku Almary je k vyzvednutí ve vrátnici Studijní a vědecké knihovny, od 15h bude na místě věci z Almary půjčovat její strážkyně. Podívejte se na fotky z otevření, po první noci, a jak vypadala smutná Almara, ještě než získala nový smysl života. Navštivte ji - bude šťastná! :-)

»více

Zahradnická přehlídka 2014

vydáno:01.04.2014

Pro všechny Plzeňáky a Plzeňačky, kteří rádi pěstují bylinky a rostlinky na parapetech, lodžiích či balkonech, jsme připravili i letos zahradnickou přehlídku, v rámci které mohou své malé zahrádky představit a za odměnu vyhrát zahradnické pomůcky, semínka, sazeničky či zajímavou publikaci pro načerpání inspirace.

»více

Odpady? Dejme nový život starým věcem...

vydáno:02.06.2014

Akvárium s rybičkami, krabička na poklady, pampeliška, co nikdy nezvadne... To je jen část nápadů, ve které můžete proměnit vyhazovaný odpad. Jak na to, jsme si vyzkoušeli s dětmi na 15. základní škole v Plzni. Druháčci spolu s paní učitelkou nám pomohli připravit výstavu, jak dávat nový život starým věcem.

»více

Almara překvapení v ulicích Plzně!

vydáno:16.05.2014

Almara překvapení Otevřete Almaru 12.6. v 17h ve Smetanových sadech a bavte se! Hrajte si, relaxujte, dejte dárek, nechte vzkaz, zažijte něco nového! Almara bude očekávat vaši návštěvu v ulicích Plzně od června do října 2014.

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace