Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 2130 z 986

Praktická výuka na farmě

vydáno:26.06.2014

Jak se žije a hospodaří na opravdové farmě mohli díky projektu ENVÝK poznat žáčci ze základní školy ZŠ Tolstého v Klatovech.
Prvňáčci měli možnost ověřit si svoje znalosti z programu Zemědělství na Zámeckém statku v Újezdě nade Mží, kde pro ně připravila zajímavý program rodina Slepičkových. Děti poznaly skutečné prostředí v němž se chovají hospodářská zvířata, zjistily čím se jednotlivé druhy živí a jaký užitek nám poskytují.

»více

Almara překvapení se otevřela!

vydáno:13.06.2014

Almara překvapení ve Smetanových sadech je připravena na vaši návštěvu! Kód k zámku Almary je k vyzvednutí ve vrátnici Studijní a vědecké knihovny, od 15h bude na místě věci z Almary půjčovat její strážkyně. Podívejte se na fotky z otevření, po první noci, a jak vypadala smutná Almara, ještě než získala nový smysl života. Navštivte ji - bude šťastná! :-)

»více

Zahradnická přehlídka 2014

vydáno:01.04.2014

Pro všechny Plzeňáky a Plzeňačky, kteří rádi pěstují bylinky a rostlinky na parapetech, lodžiích či balkonech, jsme připravili i letos zahradnickou přehlídku, v rámci které mohou své malé zahrádky představit a za odměnu vyhrát zahradnické pomůcky, semínka, sazeničky či zajímavou publikaci pro načerpání inspirace.

»více

Odpady? Dejme nový život starým věcem...

vydáno:02.06.2014

Akvárium s rybičkami, krabička na poklady, pampeliška, co nikdy nezvadne... To je jen část nápadů, ve které můžete proměnit vyhazovaný odpad. Jak na to, jsme si vyzkoušeli s dětmi na 15. základní škole v Plzni. Druháčci spolu s paní učitelkou nám pomohli připravit výstavu, jak dávat nový život starým věcem.

»více

Almara překvapení v ulicích Plzně!

vydáno:16.05.2014

Almara překvapení Otevřete Almaru 12.6. v 17h ve Smetanových sadech a bavte se! Hrajte si, relaxujte, dejte dárek, nechte vzkaz, zažijte něco nového! Almara bude očekávat vaši návštěvu v ulicích Plzně od června do října 2014.

»více

Vybereme pro Vás nejvýhodnějšího dodavatele energií

vydáno:22.01.2014

Občanské sdružení ENVIC nově nabízí kompletní analýzu energetického trhu.

»více

Envýk pomáhá s výukou ochrany životního prostředí na základních školách v Plzeňském kraji

vydáno:15.01.2014

Sázení stromků - program Zahrada Obecně prospěšná společnost Úhlava ve spolupráci s dalšími čtyřmi odbornými garanty - Envic, o. s., ZO ČSOP Spálené Poříčí, Ekocentrum Tymián, o.s. a DDM Radovánek, Kaznějov realizuje od dubna 2013 projekt na podporu environmentálního vzdělávání studentů prvního stupně základních škol v Plzeňském kraji.

»více

Snižte s námi náklady na energie

vydáno:04.11.2013

Chcete snížit náklady na energie? Máte problémy s vlhkostí a plísní v bytě? Dostavěli jste nový dům a chcete si nechat zkontrolovat kvalitu odvedených prací? Chystáte rekonstrukci domu? Máte podezření na úniky tepla? Pak jsou naše služby určené právě Vám!

»více

Almara překvapení na místě, z kterého se mělo z Plzně plout k moři

vydáno:18.09.2014

Almara překvapení se objeví v pátek 19.9. v 17h na soutoku Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech - v místě, odkud měla být Plzeň po vodě spojena s mořem. Kód k Almaře získáte zasláním SMS na číslo uvedené v návodu na Almaře - zpět vám přijde kód k zámku Almary.

»více

Vzdělávací programy pro udržitelný rozvoj

vydáno:26.09.2013

Přijďte si pro odpovědi na otázky týkající se úspory peněz při provozu budov ... správy veřejné zeleně v obcích ... protipovodňové ochrany ... vaření z lokálních surovin ... nebo se inspirovat aktuálními trendy v šetrném cestovním ruchu... Nabízíme bezplatné vzdělávací kurzy pro obce, podnikatele a další subjekty z Plzeňského kraje.

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace