Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 2130 z 996

Almara překvapení s výhledem na řeku Radbuzu

vydáno:05.08.2014

AlAlmara překvapení se objevuje na různých místech v Plzni. V pátek 8.8. v 17h se objeví na zemníku (zarostlá hromada hlíny) U Ježíška blízko řeky Radbuzy. Almara bude svou růžovou barvou z dálky zvát k výstupu na zemník a k hrám, které nabízí. Je odtud krásný pohled na Radbuzu, takže naše doporučení zní: půjčte si deku a knihu z Almary a udělejte si skvělé odpoledne s výhledem na řeku!

»více

Měření sil na Environmentálním dni v Klatovech

vydáno:26.06.2014

Areál botanické zahrady Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech se stal na jeden den centrem pro zápolení týmů základních škol zapojených v projektu ENVÝK. Každá z pěti škol (ZŠ Tolstého Klatovy, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Plasy, ZŠ Kladruby a ZŠ Spálené Poříčí), která se podílí na ověření programů zaměřených na ochranu životního prostředí, vyslala „do boje“ šestičlenný tým, aby poměřil svoje znalosti získané právě při výuce těchto programů.

»více

Praktická výuka na farmě

vydáno:26.06.2014

Jak se žije a hospodaří na opravdové farmě mohli díky projektu ENVÝK poznat žáčci ze základní školy ZŠ Tolstého v Klatovech.
Prvňáčci měli možnost ověřit si svoje znalosti z programu Zemědělství na Zámeckém statku v Újezdě nade Mží, kde pro ně připravila zajímavý program rodina Slepičkových. Děti poznaly skutečné prostředí v němž se chovají hospodářská zvířata, zjistily čím se jednotlivé druhy živí a jaký užitek nám poskytují.

»více

Almara překvapení se otevřela!

vydáno:13.06.2014

Almara překvapení ve Smetanových sadech je připravena na vaši návštěvu! Kód k zámku Almary je k vyzvednutí ve vrátnici Studijní a vědecké knihovny, od 15h bude na místě věci z Almary půjčovat její strážkyně. Podívejte se na fotky z otevření, po první noci, a jak vypadala smutná Almara, ještě než získala nový smysl života. Navštivte ji - bude šťastná! :-)

»více

Zahradnická přehlídka 2014

vydáno:01.04.2014

Pro všechny Plzeňáky a Plzeňačky, kteří rádi pěstují bylinky a rostlinky na parapetech, lodžiích či balkonech, jsme připravili i letos zahradnickou přehlídku, v rámci které mohou své malé zahrádky představit a za odměnu vyhrát zahradnické pomůcky, semínka, sazeničky či zajímavou publikaci pro načerpání inspirace.

»více

Odpady? Dejme nový život starým věcem...

vydáno:02.06.2014

Akvárium s rybičkami, krabička na poklady, pampeliška, co nikdy nezvadne... To je jen část nápadů, ve které můžete proměnit vyhazovaný odpad. Jak na to, jsme si vyzkoušeli s dětmi na 15. základní škole v Plzni. Druháčci spolu s paní učitelkou nám pomohli připravit výstavu, jak dávat nový život starým věcem.

»více

Almara překvapení v ulicích Plzně!

vydáno:16.05.2014

Almara překvapení Otevřete Almaru 12.6. v 17h ve Smetanových sadech a bavte se! Hrajte si, relaxujte, dejte dárek, nechte vzkaz, zažijte něco nového! Almara bude očekávat vaši návštěvu v ulicích Plzně od června do října 2014.

»více

Vybereme pro Vás nejvýhodnějšího dodavatele energií

vydáno:22.01.2014

Občanské sdružení ENVIC nově nabízí kompletní analýzu energetického trhu.

»více

Envýk pomáhá s výukou ochrany životního prostředí na základních školách v Plzeňském kraji

vydáno:15.01.2014

Sázení stromků - program Zahrada Obecně prospěšná společnost Úhlava ve spolupráci s dalšími čtyřmi odbornými garanty - Envic, o. s., ZO ČSOP Spálené Poříčí, Ekocentrum Tymián, o.s. a DDM Radovánek, Kaznějov realizuje od dubna 2013 projekt na podporu environmentálního vzdělávání studentů prvního stupně základních škol v Plzeňském kraji.

»více

Snižte s námi náklady na energie

vydáno:04.11.2013

Chcete snížit náklady na energie? Máte problémy s vlhkostí a plísní v bytě? Dostavěli jste nový dům a chcete si nechat zkontrolovat kvalitu odvedených prací? Chystáte rekonstrukci domu? Máte podezření na úniky tepla? Pak jsou naše služby určené právě Vám!

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace