Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 1120 z 986

Český hydrometeorologický ústav - den otevřených dveří

vydáno:10.03.2016

ČHMÚ pobočka Plzeň, dne 19. 3. 2016 od 9 do 14 hod.
Mozartova 1237/41 (pod Mikulkou)
Můžete se těšit na exkurze na meteorologickou stanici, exkurze na předpovědním pracovišti, zajímavé publikace a zprávy z jednotlivých oborů a mnoho dalšího.

»více

Vlhkost a plísně v bytech - měření termokamerou, měření vlhkosti

vydáno:12.01.2016

Termokamera Pro řešení problémů s vlhkostí a plísněmi v bytech provádíme měření termokamerou a měření vlhkosti vzduchu a oxidu uhličitého. Měřením zjistíme příčiny problémů a navrhneme konkrétní řešení. Měření je vhodné i pro řešení tepelných mostů a návrh úspor energie a financí za vytápění. Kontakt pro konzultace, měření, potvrzení pro kotlíkové dotace, energetické hodnocení pro Zelenou úsporám: Václav Šváb, energetický specialista, 734 552 334, vaclav.svab@envic.cz

»více

Návrh pasivního domu - čím nejefektivněji uspořit energii

vydáno:23.06.2015

Pasivní dům Co všechno má největší vliv na snížení spotřeby energie v pasivním domě - dočtete se v nově dokončené diplomové práci - zde

»více

Žáčci v Plzeňském kraji budou mít k dispozici nové vzdělávací programy pro výuku ochrany ŽP

vydáno:29.01.2015

Jak vyrobit z nápojového kartonu peněženku, jak vypěstovat zdravou zeleninu na balkoně, jak z obalu poznat kvalitní potravinu nebo jak podle lišejníků odhadnout čistotu ovzduší a mnoho dalších zajímavostí z oblasti životního prostředí se budou moci naučit děti v Plzeňském kraji díky novým vzdělávacím programům, které vznikly v rámci projektu ENVÝK.

»více

Děti v Klatovech se rozloučily s Envýkem

vydáno:29.01.2015

Žáčci z klatovské základní školy Tolstého se v lednu loučili se skřítkem Envýkem, který je dva roky provázel novými výukovými programy zaměřenými na zemědělství a potraviny. Na jeho počest uspořádali ve vestibulu školy pro ostatní spolužáky velice hezkou výstavu zaměřenou právě na téma potraviny.
Při přípravě tak využili vědomosti získané při ověřování vzdělávacích materiálů, které připravila ve spolupráci se zdejšími pedagogy obecně prospěšná společnost Úhlava v rámci projektu Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji.

»více

Jedlý ostrov na školní zahradě

vydáno:15.01.2015

Tak to vypadalo na začátku I školní zahrada může být plná dobrot. Když máte spoustu malých zahradníků a k tomu ještě kouzelného skřítka Envýka, kousek trávníku se snadno promění v jedlou zahradu plnou ovoce, zeleniny a bylinek. Jedné takové zahradě jsme pomohli nedávno na svět.

»více

Podzim se skřítkem Envýkem

vydáno:30.09.2014

Tvoříme hvězdičky na vánoční stromeček. Poznáte z čeho? I na podzim se vydáme se skřítkem Envýkem za dobrodružstvím. Přidejte se k nám… Na zahradě 15. základní školy spolu s dětmi vytvoříme broukoviště a záhon pro včelky a motýly. A vyzkoušíme si, co se dá vyrobit třeba z plastové lahve nebo nápojového kartonu.

»více

SLAVNOSTI JABLEK V ZAPOMENUTÉ ZAHRADĚ

vydáno:27.09.2014

Neděle 5. října 2014 | 14−19:30 hod. Zahrada u vysokoškolských kolejí v Plzni na Lochotíně, přístup z ulice Pod Záhorskem, GPS:49.7592144°N, 13.3747992°E Kvůli stavebním pracím v ulici Pod Záhorskem je přístup na Zapomenutou zahradu...

»více

Almara překvapení s výhledem na řeku Radbuzu

vydáno:05.08.2014

AlAlmara překvapení se objevuje na různých místech v Plzni. V pátek 8.8. v 17h se objeví na zemníku (zarostlá hromada hlíny) U Ježíška blízko řeky Radbuzy. Almara bude svou růžovou barvou z dálky zvát k výstupu na zemník a k hrám, které nabízí. Je odtud krásný pohled na Radbuzu, takže naše doporučení zní: půjčte si deku a knihu z Almary a udělejte si skvělé odpoledne s výhledem na řeku!

»více

Měření sil na Environmentálním dni v Klatovech

vydáno:26.06.2014

Areál botanické zahrady Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech se stal na jeden den centrem pro zápolení týmů základních škol zapojených v projektu ENVÝK. Každá z pěti škol (ZŠ Tolstého Klatovy, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Plasy, ZŠ Kladruby a ZŠ Spálené Poříčí), která se podílí na ověření programů zaměřených na ochranu životního prostředí, vyslala „do boje“ šestičlenný tým, aby poměřil svoje znalosti získané právě při výuce těchto programů.

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace