Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 5160 z 986

Domečky pro hmyzí pomocníky

vydáno:22.07.2014

Zahradničení nemusí být dřina, když máte ty spráné pomocníky. Třeba škvory, střevlíky, slunéčka nebo včelky a čmeláky. Na školní zahradě u 15. základní školy v Plzni jsme proto spolu s dětmi a rodiči vytvořili malé hmyzí sídliště. Jsou tu...

»více

Almara překvapení se objeví na sídlišti v Bolevci

vydáno:14.07.2014

Almara překvapení, kterou znáte ze Smetanových sadů přinese hry, sport a zábavu do další části města – sídliště v Bolevci. Almara se zde objeví ve čtvrtek 17.7. v 17h u sochy mezi dobrovolnickým centrem Totem a 1. Základní školou. Otevření Almary proběhne zároveň se zahradnickou dílnou, která zde poběží mezi 15 – 19h.

»více

OHLÉDNUTÍ ZA SOUSEDSKÝM VEČEREM 2014

vydáno:05.06.2014

Zapomenutá zahrada se v rámci Evropského dne sousedů pořádaného společností Plzeň 2015 stala jedním ze sousedských ohnisek. Pro Zapomenutou zahradu to ale nebyla premiéra. Sousedský večer zažila již v loňském roce a to v rámci workcampu Pěstuj...

»více

Vyzkoušejte si stavbu pasivního domu na vlastní kůži – je to jednoduché!

vydáno:14.05.2014

Přijďte si to zkusit s námi! O víkendu 24. a 25.5. v Ejpovicích u Plzně a v Praze - Stodůlkách se můžete těšit na praktickou ukázku stavebních prací na nízkoenergetických a pasivních domech. Vše si budete moci sami vyzkoušet!. Uvidíte předsazenou montáž okna, lepení tepelné izolace a vyzkoušíte si správně navrhnout pasivní dům!

»více

Správně třídit odpad umí už i děti z první třídy

vydáno:25.03.2014

Exkurze do sběrného dvora a na třídicí linku společnosti AVE CZ odpadové hospodářství. Spolu s dětmi z prvních tříd 15. základní školy jsme se vypravili na exkurzi do sběrného dvora a na třídicí linku odpadu. Připomněli jsme si, co patří do kterého kontejneru, a také vypátrali, co se s odpadem z kontejnerů stane stane po té, co ho popeláři odvezou. A jak jste na to Vy? Víte, kam patří obal od džusu, prošlé léky nebo třeba roličky od toaletního papíru?

»více

Jedlý ostrov

vydáno:25.03.2014

Prostor pro budoucí Jedlý ostrov. Zkuste si představit, jaké by to bylo, kdyby uprostřed školní zahrady vznikl malý ostrov k snědku. Místo, kde by rostly jedlé keře, zelenina a bylinky, bzučely včelky, poletovali motýli, zpívali ptáci, kde by to vonělo a hýřilo barvami… Společně takový ostrov právě tvoříme na 15. základní škole v Plzni.

»více

Na školní zahradě bydlí příroda

vydáno:01.03.2014

Koutek pro přírodu, kam je lidem vstup zakázán, má od zimy i zahrada na 15. základní škole v Plzni. Děti z první třídy sem chodí pozorovat, jak se příroda v průběhu roku proměňuje a jak vypadá, když do ní lidé nezasahují.

»více

Ohlédnutí za kurzem "Zeleň v sídlech a ve volné krajině"

vydáno:14.03.2014

Zeleň v sídlech a ve volné krajině. To je název právě proběhlého kurzu ze vzdělávacího programu„Krajina a veřejný prostor“, který pro Vás připravilo občanské sdružení ENVIC. V šesti dnech jsme se zaměřili téměř na vše, co se sídelní i krajinnou...

»více

Seminář ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

vydáno:10.03.2014

Obecně prospěšná společnost Úhlava, o.p.s. pořádá  seminář ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ, který se koná v úterý 25. března 2014 od 8.30 hod. v Klatovech (Regionální centrum sociální integrace a CŽV - bývalý dominikánský klášter). Školení je akreditováno Ministerstvem vnitra jako vzdělávací program pro průběžné vzdělávání úředníků ÚSC, vhodné je také pro starosty a další osoby zastoupené ve vedení obcí. Účastníci obdrží osvědčení o absovování školení.

»více

SPRÁVA BUDOV EKOLOGICKY, EKONOMICKY a EFEKTIVNĚ

vydáno:22.01.2014

Společnost ENVIC si vás dovoluje pozvat na kurz zaměřený na úspory energie v nových i rekonstruovaných domech: SPRÁVA BUDOV EKOLOGICKY, EKONOMICKY a EFEKTIVNĚ

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace