Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 7180 z 986

Dotace z OP Životní prostředí pro nakládání s odpady a ochranu ovzduší

vydáno:13.03.2013

Podporováno je i vybavení sběrných dvorů s navýšením jejich kapacity. Státní fond Životního prostředí vyhlásil 45. výzvu Operačního programu Životní prostředí. Výzva je určena pro prioritní osu 2. Zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí a prioritní osu 4. Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží. Žádosti o dotaci jsou přijímány od 14. března do 12. dubna 2013.

»více

Seminář "Ochrana ovzduší"

vydáno:26.02.2013

Obecně prospěšná společnost Úhlava Vás srdečně zve na seminář "Ochrana ovzduší". Seminář je věnován novému zákonu o ochraně ovzduší a s ním souvisejícím kompetencím obcí a je akreditován ministerstvem vnitra jako kurz pro průběžné vzdělávání úředníků územně samosprávných celků.

»více

Výzva na zateplení veřejných budov

vydáno:25.02.2013

Státní fond životního prostředí vyhlásil 44. výzvu pro projekty zateplování veřejných budov - škol, školek, obecních úřadů, domů s pečovatelkou službou, nemocnic a podobně. Žádosti jsou přijímány od 22. února do 7. března 2013.

»více

Pěstuj Plzeň aneb Plzeň ekozahradničí

vydáno:18.02.2013

Zahradničte s námi... Od února do srpna letošního roku žijeme zahradničením! Zapojte se i Vy do našeho projektu "Plzeň ekozahradničí", který občanské sdružení ENVIC realizuje s podporou Nadačního fondu Zelený poklad. Těšit se můžete na zahradnickou poradnu, zahradnický festival, přednášky, kuchařskou show a také ekozahradnickou soutěž o ceny.

»více

Evropská Komise hledá nejlepší opatření proti klimatickým změnám v Evropě

vydáno:13.02.2013

Connie Hedegaardová, evropská komisařka pro oblast klimatu, dnes zahájila soutěž, ve které mohou své ekologické iniciativy na téma sníž ení emisí uhlíku představit kreativní a inovativní účastníci z celé EU. Soutěž „Naše planeta. Naše klima.“ ...

»více

Nové výtisky informačně-mapových průvodců Plzeňským okruhem.

vydáno:21.01.2013

Logo Plzeňského okruhu. Za přispění Plzeňského kraje byl proveden dotisk informačně-mapových průvodců Plzeňským okruhem, jehož první vydání bylo již téměř rozebráno. Nové si tak můžete opět zdarma vyzvednout v našem nebo v městských informačních centrech.

»více

Informační centrum ENVIC Plzeň mění otevírací dobu.

vydáno:13.01.2013

ENVIC, o.s. Dovolujeme se Vás upozornit, že se mění otevírací doba našeho informačního centra ENVIC Plzeň. K dispozici Vám bude standardně každou středu od 14:00 do 18:00. Více v tomto článku.

»více

Inspirace na vánoční dárky – knihy o životním prostředí

vydáno:17.12.2012

Pokud ještě pro své blízké nemáte dárky pro stromeček ( pod jaký stromeček, chceme-li zohlednit vliv na životní prostředí, se dozvíte zde) máme pro vás několik knižních tipů. V tomto článku si tak můžete prohlédnout knížky v jejich krátkých anotacích a nechat se k vánočním nákupům inspirovat a nebo to může být inspirace pro Vás samotné - naši knihovnu navštívit a nějakou knihu z těchto, nebo dalších několika set, si zdarma vypůjčit.

»více

Jaký stromeček si na Vánoce pořídit?

vydáno:13.12.2012

Vánoční jedličky - k dostání 15. 12. 2012 na Plzeňských farmářských trzích. Štědrý den je za dveřmi a na balkonech se už začínají objevovat vánoční stromečky čekající na své slavnostní nazdobení. Pokud ale ještě stromeček nemáte, můžete si v tomto článku přečíst, jaká kriteria zohlednit, chceme-li se i v tomto chovat vůči životnímu prostředí co nejšetrněji.

»více

Ohlédnutí za letošními vánočními dílnami v Černicích

vydáno:28.11.2012

Stejně jako v loňském roce pro Vás občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s pivovarem Purkmistr připravilo vánoční dílny. Kdo na ně do Černic vyrazil, neodešel s prázdnou.

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace