Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 91100 z 986

Den bez aut dorazil i do Plas

vydáno:04.10.2012

Ke DNI BEZ AUT, dne 26.9.2012, připravili pracovníci IC ENVIC Plasy metodickou činnost pro děti ze dvou mateřských škol v Plasích. Akce se konala v předstihu k výročí 140. let železnice v Plasích, proto se děti dozvěděly něco o tomto dopravním...

»více

Den bez aut v plzeňské Techmánii

vydáno:03.10.2012

Dne 20.9.2012 se v plzeňské Techmánii konal Den bez aut. Pracovnívi IC ENVIC Plasy si již třetím rokem připravili pro děti z mateřských škol puzzle a samolepky s dopravními prostředky, pro žáky základních škol pak odborné kvízy, tajenky a brožury...

»více

Pozvánka na seminář a výstavu „Včelařství v Plzeňském kraji“ – již tento čtvrtek, 4. 10. 2012.

vydáno:02.10.2012

Včely. Foto: ENVIC, o.s. Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku „Včelařství v Plzeňském kraji“, která se uskuteční již tento čtvrtek 4. 10. 2012 v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje a na stejnojmennou výstavu, která bude v taktéž budově KÚPK ke zhlédnutí až do 2. 11. 2012.

»více

Regionální potraviny v Klatovech

vydáno:27.09.2012

Jak prakticky využít regionální potraviny v kuchyni si vyzkoušeli v úterý 25.9. v Klatovech účastníci kuchařského rychlokurzu, který připravilo místní environmentální informační centrum  provozované obecně prospěšnou společností Úhlava

»více

Světovaření a Pivohraní

vydáno:26.09.2012

Přijďte si s námi vytvořit netradiční šperky, vázy, dekorace, zápisníky i hudební nástroje - to vše z pivních artefaktů!

»více

DEN BEZ AUT na Dlažovsku

vydáno:25.09.2012

I na Dlažovsku se uskutečnil v sobotu DEN BEZ AUT. Pro cca 35 účastníků připravilo Environmentální informační centrum Klatovy, Úhlava o.p.s. a obec Dlažov, den strávený v sedle kola. Celkem byly připraveny 3 obtížnější trasy o délce 15, 37 a 50 km, které směřovali na nedalekou Šumavu.

»více

Den Českého lesa

vydáno:17.09.2012

Plavení dřeva ukázka Environmentální informační centrum Domažlice pozvalo přátele přírody, historie a zapomenutých tradic do Tachova na Den Českého lesa. Účastníci akce se mohli na akci dopravit zdarma autobusem, který vyjížděl z Domažlic a zastavoval v Horšovském Týně.


Letošní ročník Dne Českého lesa byl slavnostně zahájen proslovy organizátorů a fanfárou na lesní rohy. Zástupce CHKO Český les Tomáš Peckert při této příležitosti spolu s dobrovolníky z řad veřejnosti zasadil pamětní tis - "strom roku 2012".

»více

Za poučením i krásou knih do IC Plzeň.

vydáno:13.09.2012

Scan knihy „Co je to globalizace – Omyly a odpovědi“. Navštivte naši knihovnu a vyberte si z celé řady poučných, ale i poutavých a krásně zpracovaných knih. Jako šestapadesátou knižní upoutávku Vám přinášíme knihu „Co je to globalizace – Omyly a odpovědi“. Na další upoutávky se můžete těšit v každém dalším týdnu, nebo si můžete hned prohlédnout kompletní seznam knihovny (zde) a vypůjčit si knihu, která Vás zaujme nejvíce.

»více

Botanicko - geologická vycházka v Černošíně

vydáno:11.09.2012

Občanského sdružení Ekocentrum Tymián pořádá v sobotu 15. září botanicko-geologickou vycházku do okolí Vlčí hory u Černošína. S pozdně letní květenou této lokality nás seznámí botanik z Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni pan...

»více

A pak že nerostou...

vydáno:06.09.2012

ČSOP Spálené Poříčí pořádalo další akci informačního centra Envic. V neděli 2.9.2012 jsme se opět po roce sešli ve Spáleném Poříčí, abychom vyrazili na houbařskou vycházku.

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace