Náš TIP

Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.

Klikněte na IC pro detail.


jste zde: úvodní » Aktuality


Aktuality

zobrazuji 91100 z 999

Jaký stromeček si na Vánoce pořídit?

vydáno:13.12.2012

Vánoční jedličky - k dostání 15. 12. 2012 na Plzeňských farmářských trzích. Štědrý den je za dveřmi a na balkonech se už začínají objevovat vánoční stromečky čekající na své slavnostní nazdobení. Pokud ale ještě stromeček nemáte, můžete si v tomto článku přečíst, jaká kriteria zohlednit, chceme-li se i v tomto chovat vůči životnímu prostředí co nejšetrněji.

»více

Ohlédnutí za letošními vánočními dílnami v Černicích

vydáno:28.11.2012

Stejně jako v loňském roce pro Vás občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s pivovarem Purkmistr připravilo vánoční dílny. Kdo na ně do Černic vyrazil, neodešel s prázdnou.

»více

Farmářské trhy – Quo vadis?

vydáno:22.11.2012

Tak organizátoři nazvali v pořadí již druhou konferenci svého druhu u nás, kterou ve svých prostorách na pražské Letné (Kostelní 44, Praha 7) uspořádá dne 11.12.2012 od 9:00 hodin Národní zemědělské muzeum s podporou Ministerstva zemědělství.

»více

Výzva OP Životní prostředí pro environmentální vzdělávání a poradenství

vydáno:08.11.2012

Od 3. prosince 2012 do 8. února 2013 bude Státní fond Životního prostředí přijímat žádosti o dotace na investiční projekty zaměřené zejména na rekonstrukci nebo výstavbu objektů environmentálních vzdělávacích center a poradentvorbu pomůcek a materiálů, vytvoření a rozvoj zázemí pro subjekty pracující podle konceptu lesní mateřské školy a úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu při mateřských školách.

»více

AKCE - ke každému měření naše publikace zdarma!

vydáno:15.11.2012

Spolu s chladným počasím přichází vhodné podmínky pro měření mikroklimatických podmínek v interiérech i pro kontrolu provedeného zateplení staveb. Pokud potřebujete provést měření (termovizní měření, měření teploty, vlhkosti a koncentrace CO2), obraťte se s požadavkem na naše informační centrum ENVIC Plzeň. Ke každé objednávce teď zdarma získáte publikaci Rekonstrukce domu na nízkoenergetický standard - praktická řešení.

»více

PARK(ing) DAY / PARK(ování) v Plzni

vydáno:24.09.2012

Součástí Evropského týdne mobility byl i letos PARK(ing) DAY. Na místech jindy vyhrazených pro automobily jsme se mohli společně sejít a vytvořit tak na jeden den živé, čilé město, ve kterém je příjemněji.

»více

Plzeňský triatlon - Světovaření, Plzeňské okruhy a Cyklus výstav

vydáno:01.10.2012

Environmentální informační centrum Plzeň se s projektem ENVIC - Síť environmentálních informačních center Plzeňského kraje rozloučilo ve velkém. Na poslední zářijový víkend jsme pro vás připravili hned tři akce!

»více

Ohlédnutí za Plzeňským okruhem 2012 a velká fotoreportáž z letošního procházení.

vydáno:16.10.2012

Povídání o celém projektu, porovnání loňského a letošního ročníku a hlavně velká fotogalerie z procházení Plzeňského okruhu 2012. A tímto také poděkování všem zúčastněním…

»více

Mezinárodní dny pasivních domů - dny otevřených dveří

vydáno:15.10.2012

Pasivní dům v Bukové u Příbramě Navštivte pasivní domy v Plzeňském kraji a dalších místech, poraďte se s odborníky o stavbě nebo se zeptejte majitelů domů, jak se jim v nich žije. Tuto jedinečnou možnost budete mít 9. - 11. listopadu 2012 v rámci Mezinárodních dnů pasivních domů. V těchto dnech se otevřou dveře mnoha pasivních domů v České Republice i v celé Evropě. V rámci akce pro Plzeňský kraj bude otevřeno sedm pasivních domů v Plzeňském kraji, pět ve Středočeském kraji, dva v Praze, jeden v Ústeckém kraji a jako bonus jeden dům na Slovensku.

»více

IC Envic Plasy na nové adrese

vydáno:11.10.2012

IC Envic Plasy se k 1.10.2012 přestěhoval z Kláštera Plasy na novou adresu : Školní 280 - do suterénu internátu místních středních škol, kde též sídlí Dům dětí a mládeže Radovánek v Plasích. Všechny další kontakty zůstávají stejné - e-mail :...

»více

 

 

© Všechna práva vyhrazena ENVIC - ENVironmentální Informační Centra Plzeňského kraje  - envic.cz

tvorba webových stránek ANTstudio.cz | Administrace